Wesele, a także sam ślub to niewątpliwie wyjątkowy dzień nie tylko dla panny i pana młodego, ale również dla zaproszonych gości. Nic dziwnego, że tego dnia chcemy prezentować się zjawiskowo. Niestety, nie zawsze zdajemy sobie sprawę w jaki sposób odpowiednio dobrać wszystkie elementy stroju, a także biżuterię, tak aby tworzyły jedną harmonijnie wyglądającą całość. Zastanówmy się więc przez chwilę w jaki sposób za pomocą biżuterii podkreślić swoje naturalne piękno w zależności od stroju na jaki się decydujemy.

Dodatki do sukienki na wesele

Dodatki do sukienki mogą być bardzo zróżnicowane. Do najpopularniejszych należą między innymi naszyjniki, kolczyki, czasami bransoletki, a także pierścionki. W niektórych stylizacjach sprawdzi się także opaska na włosy lub delikatne ozdoby ładnie wkomponowane we fryzurę na jaką stawiamy tego wyjątkowego dnia. Główna zasadą jest pamiętanie o tym, że co za dużo, to niezdrowo. Jeśli więc stawiamy na przykład na kolczyki i naszyjnik, prawdopodobnie lepiej będzie zrezygnować z bransoletki. Dwa elementy biżuteryjne w całym naszym ubiorze to optymalny wybór, którego warto się trzymać. W przeciwnym razie, nadmiar biżuterii może sprawiać wrażenie ciężkości, co z pewnością nie będzie prezentować się zbyt dobrze. Zastanówmy się jednak jaki rodzaj każdego z elementów biżuterii będzie odpowiedni do sukienki na wesele.

Biżuteria do sukienki na wesele

Naszyjnik do sukienki na wesele

Pierwszym z dodatków, o którym możemy pomyśleć jest naszyjnik. W zależności od tego jaką sukienkę wybieramy, możemy dobrać do niej lżejszy lub cięższy naszyjnik bądź łańcuszek. W przypadku letniej zwiewnej sukienki najlepszym wyborem będzie cienki łańcuszek, który idealnie będzie komponował się z taką właśnie stylizacją. Jeśli natomiast wybieramy się na wesele wiosną lub jesienią i stawiamy na nieco grubszą sukienkę, dobrym wyborem będzie naszyjnik. W zależności od koloru sukienki, możemy dobrać do niej naszyjnik. Może to być imitacja złota, pereł, czy też inne tworzywo sztuczne w wybranym kolorze. Z reguły dla młodszych osób lepszym wyborem będzie lżejszy naszyjnik, natomiast kobiety po 40-tce, czy 50-tce mogą sobie pozwolić na coś nieco cięższego. Jednak, jak już wspomnieliśmy, wiele zależy od wybranej stylizacji.

Kolia do sukienki na wesele

Wiele osób zastanawia się czy do biżuterii do sukienki na wesele można zaliczyć również kolię i czy nie będzie to zbyt ekstrawagancki wybór. Trudno tutaj o jednoznaczną odpowiedź. Istnieją kobiety, którym kolia będzie pasować bardzo dobrze i będą się w niej świetnie prezentowały. Innym z kolei w tak ciężkiej biżuterii po prostu nie jest do twarzy niezależnie od wybranej stylizacji. Możemy jednak postawić na dość delikatną kolię, gdyż takie wbrew pozorom również pojawiają się na rynku. Są one nieco cięższe niż zwykły łańcuszek, nie są jednak przytłaczające. Przy wyborze kolii warto mieć na uwadze fakt jak będzie wyglądała panna młoda, nie chcemy bowiem przyćmić jej swoja biżuterią.

Kolczyki do sukienki na wesele

Kolejnym rodzajem biżuterii do sukienki na wesele są kolczyki. To chyba jeden z najtrudniejszych wyborów, gdyż zazwyczaj mamy w swojej szafie spor ilość kolczyków w różnym stylu. Niektóre nosimy na co dzień, inne od święta, jednak może być nam trudno dopasować coś co będzie idealnie pasowało do wybranej przez nas kreacji. Tego rodzaju biżuteria do sukienki na wesele powinna być dość delikatna w przypadku lekkich letnich sukienek. Ma ona za zadanie jedynie lekko podkreślić naszą twarz, a nie zajmować główne miejsce w całej kreacji weselnej. Jeśli chodzi o kolor kolczyków, powinien być on dopasowany do koloru sukienki. Zazwyczaj dobrym wyborem jest odcień różniący się o kilka tonów od odcienia sukienki, jednak utrzymany w tej samej kolorystyce. Inną możliwością są neutralne kolory takie jak biel, czy jasny beż, które w kolczykach prezentują się bardzo dobrze.

Dodatki do sukienki na wesele

Bransoletka do sukienki na wesele

Kwestią, która wywołuje sporo emocji jest bransoletka ubrana na wesele. Z reguły uważa się, że taki dodatek jest zbędny i że naszyjnik w połączeniu z kolczykami w zupełności wystarczy. Jeżeli jednak po prostu dobrze czujemy się w bransoletce i lubimy mieć coś na nadgarstku, możemy użyć tego akcesorium, a zrezygnować z naszyjnika lub z kolczyków. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, dwa elementy biżuterii to optymalna ilość i chociaż najczęstszym wyborem jest naszyjnik i kolczyki, to nic nie stoi na przeszkodzie aby to zmienić.

Dodatki do czarnej sukienki na wesele

Chociaż zazwyczaj stawiamy na wesołe i zróżnicowane kolory, niektóre kobiety dużo lepiej czują się w czerni bez względu na okoliczności. Jeżeli więc planujemy włożyć na wesele czarną sukienkę, warto pamiętać że biżuteria do czarnej sukienki na wesele powinna być dobrze dobrana. Jedną możliwością są stonowane kolory, które nie będą się rzucać w oczy, a także delikatne, niezbyt ciężkie ozdoby. Inna możliwość to z kolei kolorowe dodatki, które nieco przełamią czerń sukienki. Trzeba jednak pamiętać tutaj, że nie każdej osobie takie połączenie kolorystyczne będzie pasować, dlatego też jeśli nie mamy pewności czy to coś dla nas, lepiej będzie postawić na bardziej neutralne kolory i delikatność w wyborze biżuterii.