Niezależnie od tego, jaki wykonujemy zawód oraz czym zajmujemy się w wolnym czasie, smartfony to urządzenia, które w dużej mierze towarzyszą nam przez cały dzień. Bardzo często wymagamy od nich wydajności na wysokim poziomie, dlatego telefony z dużą baterią są chętnie wybierane i jednocześnie poszukiwane przez użytkowników. Jednak jaki telefon z najmocniejszą baterią wybrać, aby był on nie tylko wydajny, wytrzymały, ale i korzystny cenowo? Dowiedz się, jaki tani smartfon z dobrą baterią znajdziesz w ofercie marki Samsung.

Telefon z najmocniejszą baterią – co warto wiedzieć o jej pojemności?

Przeglądasz dostępne telefony z dużą baterią, ale nie wiesz, na który model się zdecydować? I co tak naprawdę znaczy określenie telefon z najmocniejszą baterią? Godna uwagi i wytrzymała bateria to taka, która posiada co najmniej 3000 mAh. Warto jednak zwrócić uwagę, że w ofercie marki Samsung dostępne są telefony z dużą baterią 5000 mAh, a nawet z baterią o mocy powyżej 7000 mAh. To naprawdę imponująca pojemność. Przed zakupem warto jednak określić, jakie są nasze potrzeby i wymagania w stosunku do nowego smartfonu i na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję.

Przy wyborze telefonu z dobrą baterią warto wiedzieć, jakimi parametrami się ją określa. Jej pojemność podaje się w miliamperogodzinach (mAh). Miliamperogodzina to jednostka, która określa całkowity ładunek elektryczny, jaki jest w stanie wytworzyć akumulator.

Telefony z dużą baterią – jak prawidłowo ładować baterię?

Większa pojemność baterii wiąże się z dłuższym czasem pracy urządzenia. Pomimo tego w dalszym ciągu istnieją czynniki, które mogą mieć wpływ na długość pracy urządzenia, a jednym z nich jest sam sposób ładowania baterii telefonu. W takim razie jak ładować ją prawidłowo, aby mieć pewność, że telefon będzie gotowy do działania przez cały dzień?

W przypadku urządzeń Galaxy marki Samsung mamy do czynienia z bateriami litowo-jonowymi, które cechują się lekkością i trwałością. Mogą być ładowane nawet do kilku tysięcy razy, co oznacza kilka lat użytkowania. Warto wiedzieć, że w tym przypadku cykle rozładowania sumują się. Oznacza to, że jeśli jednego dnia ładujesz swój telefon przy baterii rozładowanej w 40%, a następnego w 60%, to jest to dopiero jeden pełny cykl rozładowania.

Samsung Galaxy A54 – tani smartfon z dobrą baterią

Tani smartfon nie może posiadać mocnej i wydajnej baterii? Wręcz przeciwnie! Jeśli interesuje Cię stosunkowo tani smartfon z dobrą baterią, w ofercie marki Samsung znajdziesz coś w sam raz dla siebie.

Samsung Galaxy A54 to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na nowoczesnym i eleganckim designie, jak i doskonałych parametrach urządzenia oraz jego korzystnej cenie. Bateria w Samsung Galaxy A54 posiada moc 5000 mAh*, co sprawia, że telefon jest w stanie wytrzymać naprawdę długo bez ładowania, nawet do ponad 2 dni!**

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 *Wartość typowa testowana w warunkach laboratoryjnych innych firm. Wartość typowa to szacunkowa wartość średnia uwzględniająca odchylenia w pojemności baterii wśród próbek baterii testowanych zgodnie z normą IEC 61960. Pojemność znamionowa wynosi 4 905 mAh.

**Realny czas pracy baterii zależy od środowiska sieciowego, używanych funkcji i aplikacji, częstotliwości połączeń i wiadomości, liczby ładowań i wielu innych czynników. Oszacowano na podstawie średniego profilu użytkowania opracowanego przez Strategy Analytics. Niezależnie oceniony przez Strategy Analytics w okresie 2023.01.19-01.30 w Wielkiej Brytanii z przedpremierowymi wersjami SM-A546 w ustawieniach domyślnych z wykorzystaniem sieci 5G Sub6, LTE i Wi-Fi.