Piękne, kształtne i gęste brwi są marzeniem niejednej kobiety. To dzięki tym elementom twarz wygląda spójnie, a spojrzenie jest w odpowiedni sposób podkreślone. Staranne malowanie brwi każdego ranka może być uciążliwe. Dobrym pomysłem będzie więc farbowanie włosków henną. Dlaczego warto zapisać się do kosmetyczki na tego typu zabieg? Dowiesz się tego z treści niniejszego wpisu.

Czym jest henna?

Henna to proszek pochodzenia roślinnego o właściwościach barwiących. Produkt pozyskuje się z krzewów rosnących w tropikalnym klimacie, czyli lawsonii bezbronnych. W składzie produktu znajdują się sproszkowane liście tej rośliny, zawierają czerwony barwnik. Pigment jest wykorzystywany nie tylko w kosmetyce. Służy również do wykonywania zmywalnych tatuaży.

Henna jest produktem znanym na całym świecie. Odpowiednia mieszanka naturalnego pochodzenia jest w stanie zabarwić różne włosy, w tym brwi. Wybierając odpowiednią mieszankę i kolorystykę, można z łatwością uzyskać ładny, naturalny efekt. Przykładem dobrej jakościowo henny jest ta od marki Refectocil, która występuje w formie żelu.

Henna u kosmetyczki – dlaczego warto?

Wiele kobiet decyduje się na samodzielne stosowanie henny w domowym zaciszu. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by położyć ją samemu, warto zdecydować się na dodatkowe wsparcie. Specjalistka przyda się szczególnie wtedy, gdy henna ma być kładziona po raz pierwszy. W ten sposób zyskasz pewność, że kolor farby będzie odpowiedni do Twojej urody, a także sam proces zapewni dużo lepsze efekty.

Henna brwi wykonana u profesjonalnej kosmetyczki zawsze gwarantuje dobry rezultat. Przypadki, w których ostateczny wygląd włosków nie jest odpowiedni stanowi rzadkość. Wybierając fachowca możesz liczyć na pełną satysfakcję po zakończeniu zabiegu. Specjalistka nie tylko pomoże dobrać kolor, ale też pokaże, w jaki sposób powinno się nakładać naturalny proszek, by uzyskać naturalny efekt. Kompleksowe podejście sprawia, że oprócz ładnych brwi, przy okazji również będziesz mogła nauczyć się czegoś nowego.

Ile kosztuje wykonanie henny?

W salonie kosmetycznym stosuje się dobrej jakości produkty takie jak Refectocil. Nie oznacza to jednak, że koszt wykonania henny brwi jest wysoki. Bardzo często w mniejszych salonach za taką usługę zapłacisz od 10 do 25 zł. W większych miastach cena ta może być nieznacznie wyższa: od 30 do 50 zł.

Henna brwi wykonana u kosmetyczki to gwarancja idealnie pofarbowanych włosków. W związku z tym warto zdecydować się na tego typu zabieg.