Joga to nie tylko system ćwiczeń fizycznych. Sport ten harmonijnie łączy ciało z umysłem, wprowadzając do życia równowagę. Istotne są tu też ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne oraz medytacja. Niezbędne do ćwiczenia jogi są zaś podstawowe akcesoria, takie jak mata do ćwiczeń. Ostatnio dużą popularnością cieszą się ekologiczne maty do jogi. Kiedy będą one najlepszym wyborem i gdzie można je kupić?

Surowce bezpieczne dla zdrowia i środowiska

Ekolodzy wciąż apelują o ograniczenie używania sztucznych surowców taki jak plastik, które zanieczyszczają środowisko. Ogromne ilości śmieci, produkowanych każdego dnia na całym świecie, są jednym z powodów zmian klimatu, a także przyczyniają się do dewastacji środowiska naturalnego. Przemyślane zakupy i korzystanie z ekologicznych rozwiązań to ważny wkład w ochronę środowiska. A nie jest to trudne, tym bardziej że są one coraz powszechniej dostępne w różnych sytuacjach, nawet w sporcie. Najlepszym tego przykładem są ekologiczne maty do jogi, które można znaleźć w sklepie yogabazar.pl. Są one wykonane z naturalnych, biodegradowalnych surowców: kauczuku i korka. Co ważne, proces ich pozyskiwania także jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ drzewa (uzyskuje się z nich korę, niezbędną do wytworzenia tych surowców) same się regenerują.

Jak wybrać ekologiczną matę do jogi?

Ekologiczne maty do jogi w sklepie yogabazar.pl zostały stworzone z myślą o osobach, które są świadome zagrożeń płynących z ciągłego zanieczyszczania środowiska oraz chcą temu zapobiec. Komfort korzystania z takich ekologicznych mat jest natomiast taki sam (a nawet większy), jak w przypadku najpopularniejszych do tej pory mat wykonanych z poliuretanu. Eko maty do jogi nie pozostają też bez wpływu na zdrowie i wygląd skór – w trakcie intensywnego treningu, skóra pokrywa się potem, a ciało ma bezpośredni kontakt z matą. Sztucznie wyprodukowane surowce mogą w tej sytuacji podrażniać skórę, zaś maty z kauczku lub korka będą bezpieczne i przyjemne w dotyku. Wybierając ekologiczną matę należy przede wszystkim kierować się własnymi potrzebami i gustem. Tym bardziej, że w sklepie yogabazar.pl są one dostępne w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach.

Pielęgnacja domowymi sposobami

Dbanie o ekologiczną matę do jogi jest bardzo proste, a co ważne tutaj także można przy okazji zadbać o środowisko. Nie są bowiem potrzebne żadne specjalistyczne płyny ani środki chemiczne. Wystarczy wykorzystać wodę i ocet, a dokładniej: dodać do szklanki wody łyżeczkę octu. Mieszanką należy spryskać lub przetrzeć matę i zostawić do naturalnego wyschnięcia. W taki sposób pozbędzie się wszelkich zanieczyszczeń oraz przykrego zapachu. Pielęgnowana w ten sposób mata będzie służyła przez długi czas oraz przetrwa wiele treningów. Eko maty są również proste w przechowywaniu i przenoszeniu. Lekka waga i elastyczność pozwalają na ich złożenie oraz przenoszenie w sportowej torbie.