Tatuaż współcześnie jest bardzo często wykonywany. Decydują się na niego zarówno ludzie młodsi, jak i starsi. Rysunek na ciele jest swego rodzaju ozdobą, a często też wyrażeniem siebie. Jednak tatuaż wymaga odpowiedniej pielęgnacji na początku, jak i później. Początkowa pielęgnacja to kwestia nawilżenia, wygojenia rany, którą siłą rzeczy ten tatuaż jest. Należy go chronić przed wdaniem się zakażenia. Jednak w późniejszym czasie tatuaż również wymaga uwagi. Jeśli chcesz, aby jak najdłużej zachował swoją świeżość, pielęgnacja tej partii skóry jest naprawdę istotna. Sprawdź, z jakich produktów możesz korzystać podczas pielęgnacji tatuażu!

  1. Krem do tatuażu — czy na pewno jest potrzebny?
  2. W co się wyposażyć, aby pielęgnować świeży tatuaż?
  3. Czym różni się krem do tatuażu od masła?

Krem do tatuażu — czy na pewno jest potrzebny?

Wybór zaufanego studia tatuażu, wykonanie wzoru, który najbardziej nam się podoba to dopiero początek drogi. Później zaczynają się prawdziwe schody, jeśli chodzi o utrzymanie tej świeżości. Po jakimś czasie kolor blaknie, robi się wypłowiały. Dzieje się to znacznie szybciej, kiedy tatuaż wystawiony jest na działanie promieni słonecznych. Nic więc dziwnego, że tak ważny jest stosowany regularnie dobry krem do tatuaży. A jeśli ktoś zapyta, po co kupować kremy do tatuażu? Wystarczy uświadomić takiej osobie, że dobrze dobrany krem na początku wspomoże prawidłowe wygojenie się delikatnej skóry, uszkodzonej wiele razy przez nakłucia igły. Dobrej jakości produkt jest w stanie wytworzyć dodatkową barierę ochronną na powierzchni tatuażu, a jego regularne stosowanie znacznie przyspieszy proces gojenia. Tak pielęgnowany tatuaż już od samego początku będzie maksymalnie wyrazisty i nie straci jej przez dłuższy czas. Krem to sposób na to, by tatuaż się nie wysuszał, a jego barwy nie blakły.

W co się wyposażyć, aby pielęgnować świeży tatuaż?

Pielęgnacja tatuaży nie jest wcale skomplikowana. Wystarczy nieco poczytać o tym na początku, by już na sesji być dobrze przygotowanym. Dbanie o świeży tatuaż nie jest skomplikowane, trudne czy drogie. Warto postawić na wysokiej jakości kosmetyki, ponieważ tylko sprawdzone produkty na pewno nie wyrządzą Ci krzywdy. Ciekawym wyborem będzie marka Neba, która słynie z kosmetyków dla osób, które pokusiły się na wykonanie tatuażu. Marka ta jest naprawdę lubiana i często spotykana na rynku. Jeśli zdecydujesz się na krem tej marki, nie pożałujesz swojej decyzji.

Regularne używanie kremów do tatuażu sprawi, że wyrazistość koloru będzie duża, a jego właściwy wygląd utrzyma się przez wiele lat. Aby cieszyć się najlepszymi rezultatami, warto sięgnąć po maksymalnie wysoką jakość!

Czym różni się krem do tatuażu od masła?

Poza kremami do tatuażu, na rynku znajdują się także masła. Jest to ciekawy typ kosmetyku, który pozostawia na skórze warstwę ochronną. Jeśli lubisz zadbać o siebie i chcesz, aby Twój tatuaż przez długi czas prezentował się naprawdę dobrze, możesz wybrać właśnie taki produkt. Masło sprawia, że tatuaż może oddychać. Jest więc dobrym wyborem na sam początek pielęgnacji. Jednocześnie masło dba o nawilżenie, sprawdza się podczas treningów czy w przypadku bardzo suchej skóry. Wśród najczęściej wybieranych możemy wyróżnić masło shea, olej z migdałów, olej z kokosa czy olejek makadamia.

Różnica między masłem a kremem jest taka, że krem stosuje się w standardowych przypadkach, a masło w bardzo wyjątkowych. Nie wszyscy mogą cieszyć się naturalnie nawilżoną skórą. Jeśli masz nadmiernie wysuszony naskórek, rewelacyjnie sprawdzi się u Ciebie masło.