Platynowy blond to piękny kolor, ale nie każdemu będzie w nim do twarzy. Zanim pobiegniesz do drogerii po nową tubkę farby do włosów, spójrz uważnie w lustro i zastanów się, czy to na pewno jest odcień dla ciebie. Nie wiesz, po czym to poznać? W naszym poradniku zdradzamy najważniejsze cechy urody, które mogą mieć wpływ na wybór farby do włosów.

Komu pasuje platynowy blond? To pytanie trafia do wyszukiwarek tak często, że pora rozprawić się raz na zawsze z wszelkimi mitami na ten temat.

Typ karnacji a wybór farby do włosów

To mit, że platynowy blond da się dopasować do każdej karnacji. Jeśli masz jasną cerę, oczy i ich oprawę, z pewnością jest to odcień dla ciebie. Jeśli jednak masz brązowe oczy i czarne włosy, dobrze się zastanów, czy to dobry pomysł. Efekt może być cokolwiek groteskowy. O ile osoby o jasnej karnacji mogą skorzystać z solarium i nieco przyciemnić cerę, o tyle odwrotny zabieg jest niemożliwy do zrealizowania.

Stan cery a platynowy blond

Nawet jeśli twoja cera jest jasna, oczy błękitne, brwi i rzęs prawie nie widać, powstrzymaj się przed farbowaniem włosów na platynowy blond, jeśli na twarzy masz wyraźny trądzik, przebarwienia lub widoczne naczynka.

Platynowy blond jest niczym egzaminator krzyczący: „Sprawdzam!”. Bezlitośnie odnajdzie i uwypukli wszystkie niedoskonałości pojawiające się na twarzy.

Czy platynowy blond postarza?

Niestety tak, bo pokazuje nie tylko niedoskonałości cery, ale też podkreśla zmarszczki. Oznacza to tyle, że osoby w wieku senioralnym, u których pojawiły się już zmarszczki, powinny ostrożnie podejść do farbowania włosów na platynowy blond. Natomiast osoby o nieskazitelnej cerze nie muszą przejmować się efektem postarzania, w ich przypadku nie będzie on miał miejsca.

Czy platynowy blond pogrubia?

Może nie tyle pogrubia, co podkreśla okrągły kształt twarzy. Na nic proste cięcie, mające na celu nieco wyszczuplić twarz, jeśli zdecydujesz się na farbowanie włosów na kolor platynowego blondu. Tak czy owak, twarz będzie wyglądała na okrągłą, co niestety może wizualnie dodać kilka kilogramów. Jeśli zależy ci na efekcie wydłużenia twarzy, postaw na ciemniejszy odcień farby.

Rysy twarzy a platynowy blond

Platynowy blond to kolor, który co prawda uwypukla i podkreśla wszelkie niedoskonałości twarzy, ale w przypadku jej rysów zachowuje się dokładnie odwrotnie.

Delikatne rysy twarzy przy platynowym blondzie będą jeszcze delikatniejsze, twarz może robić wrażenie dziecinnej. Warto natomiast zdecydować się na ten odcień, jeśli zachodzi potrzeba złagodzenia ostrych rysów.

Na szczególną uwagę zasługuje podbródek. Platynowy blond jest idealny, jeśli chcemy złagodzić jego spiczasty kształt.

Platynowy blond a siwizna

Ponieważ platynowy blond jest niemal biały, wiele osób sądzi, że ten kolor będzie idealny do ukrycia siwizny. Nie jest to do końca prawdą. Mało komu dane jest siwieć na piękny, biały kolor z połyskiem. Większość niestety musi zadowolić się włosami w odcieniach matowej szarości, które mocno odcinają się od platynowego blondu. Do zakamuflowania siwizny zdecydowanie lepiej nada się popielaty blond.