Historia nieśmiertelników tak naprawdę sięga już czasów starożytnego Rzymu. Główny rozkwit popularności tego rodzaju, początkowo wojskowej, biżuterii przypadł jednak przede wszystkim na czas wojny secesyjnej. Początkowo nieśmiertelniki przybierały formę zwykłych karteczek z imieniem i nazwiskiem, które były przyszywane do płaszczy wojskowych. Dopiero z czasem rozpoczęto produkcję metalowych elementów, która jest kultywowana do dziś.

Nieśmiertelniki cieszą się aktualnie bardzo dużym uznaniem, szczególnie wśród mężczyzn. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że można je dowolnie personalizować, co sprawia, że są bardzo dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Z jakich materiałów wytwarzane są nieśmiertelniki?

Aktualnie większość nieśmiertelników wykonywanych jest ze stali bądź, jeśli mowa o ekonomicznych, tanich wersjach, tworzywa sztucznego. Dużym uznaniem cieszą się bardziej szlachetne wersje – przede wszystkim ze srebra, jak na przykład https://www.sovenir.pl/pol_m_Bizuteria_Niesmiertelniki-317.html. Warto pamiętać, że rodzaj wykorzystanego materiału oraz sposób produkcji niewątpliwie przekłada się na trwałość biżuterii oraz wygląd samego nieśmiertelnika. Celując w bardziej misternie przygotowane produkty, można mieć pewność wysokiej jakości, a co za tym idzie przede wszystkim świetnej prezentacji mimo upływu lat. Nieśmiertelniki wykonane ze srebra z pewnością posłużą przez długi okres czasu oraz mogą stanowić nie tylko ciekawy element stroju, ale również swoistą jego ozdobę.

Najpopularniejsze nieśmiertelniki dla mężczyzn i kobiet

Na nieśmiertelnikach jeszcze do niedawna wypisywało się głównie imię oraz nazwisko, ewentualnie datę urodzenia osoby, która go nosi. Aktualnie coraz bardziej popularną formą biżuterii stają się również nieśmiertelniki z wygrawerowanymi ważnymi datami – rocznica związku, ślubu czy narodzin dziecka. Nie bez powodu ta biżuteria często bywa tworzona w prezencie – jest wyrazem nie tylko szacunku, ale przede wszystkim bliskości i pozytywnych uczuć. Coraz częściej spersonalizowane nieśmiertelniki zawierają także informacje ważne pod kątem zdrowotnym – mowa tutaj, chociażby o grupie krwi, alergiach czy chorobach przewlekłych. Niewątpliwą zaletą ich jest możliwość swobodnej personalizacji, dzięki temu każdy zainteresowany może mieć taki nieśmiertelnik, jaki tylko zechce.

Nieśmiertelniki z wybranym grawerem mogą stanowić również doskonałą pamiątkę w trakcie ważnych uroczystości. Coraz częściej spotyka się nieśmiertelniki przygotowywane pod kątem uroczystości zaślubin, pierwszej Komunii Świętej czy urodzin. Stanowią one bardzo ciekawe urozmaicenie w stosunku do bardziej klasycznych form biżuterii i z pewnością przypadną do gustu wielu osobom.