Wesele to jedna z najważniejszych imprez okolicznościowych. Bez względu na jej rozmiar, zazwyczaj na stole znajduje się tort. Każda para młoda pragnie, aby był on nie tylko smaczny, ale i atrakcyjny pod względem wizualnym. Ma przecież stanowić ozdobę wesela i będzie znajdował się na wielu pamiątkowych zdjęciach. Nic więc dziwnego w tym, że większość narzeczonych zastanawia się nad tym, jaką figurką udekorować swój tort. Na szczęście, wybór tego rodzaju ozdób jest całkiem spory. Ciekawe propozycje można znaleźć nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i internetowych.  

Wyjątkowa figurka 

Nie brakuje osób, które niemal od razu wiedzą, jak ma prezentować się ich figurka na tort. Para posiadająca psa lub kota może pragnąć, aby topper przedstawiał nie tylko wizerunki zakochanej w sobie dwójki ludzi, ale również ich pupila. Na szczęście, w sklepach z dekoracjami weselnymi można znaleźć mnóstwo pięknych figurek, które zadowolą gust miłośników zwierząt. Niektórzy mogą zaś oczekiwać tego, aby dekoracja tortu nawiązywała w jakiś sposób do ich hobby. Figurki na tort mogą przedstawiać parę młodą na przykład na rowerze czy motorze. Można także nawiązać do takiego hobby jak łowienie ryb czy chodzenie po górach. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo tego, że uda nam się znaleźć rozwiązanie, którego poszukujemy. Jeżeli interesują nas wyjątkowe i oryginalne figurki na tort, musimy jednak liczyć się z dość długimi poszukiwaniami. Warto przejrzeć co najmniej kilkanaście różnych propozycji, aby mieć pewność, że znaleźliśmy jedną z najlepszych.  

Klasyka dla niezdecydowanych  

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakiej dokładnie figurki na tort poszukuje. Niekiedy pary młode są naprawdę niezdecydowane w tej kwestii. Bywa i tak, że jest im w zasadzie wszystko jedno. Nie każdy oczekuje przecież tego, że figurka będzie w jakikolwiek sposób nawiązywała do jego pasji, czy też stylu życia. Niemniej jednak, zdecydowanej większości narzeczonych zależy na tym, aby ich tort prezentował się jak najpiękniej. Jeśli należymy do osób, które nie wiedzą co powinny wybrać, możemy rozważyć którąś z klasycznych opcji. Do gustu może przypaść nam chociażby figurka na tort przedstawiająca całującą się bądź trzymającą się za ręce parę. Możemy także zdecydować się na topper z napisem „love” bądź „just married”. Jeżeli chodzi o kolorystykę, warto zadbać o to, aby w jakiś sposób kontrastowała ona z wierzchem tortu. Wówczas figurka będzie łatwa do zauważenia dla wszystkich gości, nawet dla tych, którzy znajdują się nieco dalej.