Świadoma pielęgnacja włosów jest bardzo ważna, aby zachować je w najlepszej kondycji. Odpowiednio dobrany szampon wydaje się być kluczowy w całym procesie pielęgnacji, dlatego najlepszym wyborem są te zawierające łagodne substancje myjące, delikatne i nie podrażniające skóry głowy. Zdrowe i zadbane włosy cieszą oko, dlatego warto pielęgnować je odpowiednimi szamponami bez SLS. Jest to odpowiedni wybór dla osób ceniących sobie dobrą kondycje włosów, odpowiednie nawilżenie i zdrową skórę głowy. W szamponach bez SLS znajdują się przede wszystkim naturalne składniki, a proces produkcji zaplanowany jest tak, aby nie zagrażać środowisku.

Co to znaczy, że szampon nie posiada SLS?

SLS to skrót od Sodium Lauryl Sulfate, czyli środek powierzchniowo czynny stosowany powszechnie i wykazujący zdolności emulgujące, pianotwórcze i myjące. SLS odpowiada za to, że szampon się pieni, jednak substancja ta działa drażniąco na skórę. SLS można spotkać nie tylko w szamponach, ale także w żelach pod prysznic i mydłach. Jest to tani i wydajny detergent, który producenci wykorzystują bez powiadomienia użytkowników o konsekwencjach jakie może za sobą nieść w przypadku długotrwałego stosowania. SLS może powodować alergie, przesuszać i podrażniać skórę głowy. Włosy myte szamponami zawierającymi SLS stają się słabsze, a ich wygląd pogarsza się. Ponadto, zaczynają się robić matowe, sztywne i łatwiej się przetłuszczają.

Szampony bez SLS – naturalne i bezpieczne

Szampony bez SLS nie obciążają włosów i są bardzo delikatne. Wpływają na zwiększenie objętości włosów, nie podrażniają skóry głowy i skutecznie oczyszczają. Skóra głowy przy stosowaniu szamponów bez SLS nie zostanie podrażniona, a sam szampon będzie na tyle łagodny, że złagodzi powstałe wcześniej podrażnienia. Szampony są odpowiednie dla wszystkich rodzajów włosów: przetłuszczających się, farbowanych, kręconych, naturalnych i wszystkich innych, ponieważ dzięki nie zastosowaniu SLS idealnie nadadzą się dla każdego. Szampony bez SLS mniej się pienią, jednak ich zaletą jest to, że nie potęgują przetłuszczania się włosów, czy ich wysuszenia, a kosmyki są mocniejsze i zdrowsze, co sprawi, że będą szybciej rosły. Bardzo ważną kwestią jest to, że w szamponach bez SLS nie znajdują się żadne składniki, które mogą uszkodzić skórę głowy, co jest kluczowe, aby utrzymać je w dobrej kondycji. Szampony bez SLS są świadomym i ekologicznym wyborem, który ma pozytywny wpływ na zdrowie, kondycje włosów i środowisko.