Dekoracje ze szkła wprowadzają do wnętrza ponadczasową elegancję. Ich szerokie zastosowanie w przystrajaniu stołów na uroczyste okazje pozwala na piękną prezentację dań. Dodatkowo mogą posłużyć jako świecznik lub wazon na kwiaty cięte lub sztuczne. Równie pięknie prezentują się szklane dekoracje wiszące, którymi w sposób efektowny ozdabia się sufity, lampy lub okna.

Wiszące dekoracje ze szkła na przyjęcia

Szklane kule na sznurkach to modna i niesamowita dekoracja, którą coraz częściej widać na salach weselnych, w restauracjach lub w mieszkaniach. Lekką dekorację wykonaną ze szkła można powiesić również w ogrodzie. W środku umieszcza się kwiaty, świecie, szyszki lub inne, eleganckie dekoracje. Zapalone świece wprowadzą do ogrodu przytulny, romantyczny klimat. Szklane dekoracje wiszące pozwolą stworzyć niezwykłą atmosferę również w sypialni lub w salonie. Wystarczy zawiesić je w oknie lub na karniszu.

Wiszące dekoracje za szkła na stół

Szklana dekoracja wisząca może z powodzeniem zdobić stoły lub półki, jeśli posiada płaskie dno. Wystarczy odpiąć sznurek, wypełnić naczynie ozdobnym piaskiem, kamieniami lub ziemią kwiatową. Do środka można włożyć żywą roślinę, szyszki lub mech, np. chrobotka reniferowego. Ta uniwersalna dekoracja daje wiele możliwości, jeśli chodzi o niesamowity efekt w aranżowaniu wnętrz. W szklanych dekoracjach wiszących bardzo ładnie wyglądają rośliny ukorzenione w wodzie.

Bombki ze szkła — jak nimi dekorować pomieszczenia?

Szklane, wiszące bombki to sposób na oryginalną dekorację. Do środka naczynia wkłada się sztuczne lub żywe kwiaty, suche dekoracje, małe świece lub podgrzewacze. Szklane dekoracje wiszące w postaci bombek wiesza się np. na ozdobnych konarach drzew lub na gałązkach za pomocą dekoracyjnych wstążeczek. To świetny sposób na udekorowanie ogrodu podczas letniego przyjęcia lub okien na czas świąt. Bombki dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala uzyskać niesamowity efekt. W tych szklanych naczyniach bardzo dobrze prezentują się sukulenty. Wystarczy zapewnić im słoneczne stanowisko i niewielką ilość wody.

Wiszące świeczniki — pomysł na zjawiskową dekorację

Świeczki w wiszących, szklanych świecznikach przyciągają spojrzenia, wprowadzają do wnętrza romantyczny i przytulny klimat i wyglądają zjawiskowo. Świetnym pomysłem na uzyskanie oszałamiającego efektu jest powieszenie małych, szklanych dekoracji wiszących na suchej gałęzi drzewa. Całość warto ozdobić dodatkowymi lampkami. Do naczyń wkłada się zwykłe podgrzewacze lub małe lampki LED, które doskonale imitują świece.