Nie da się ukryć, że buty zawsze stanowią jedno z idealnych uzupełnień każdej, damaskiej stylizacji. Panie więc zwykle posiadają niezliczona ilość obuwia, a następnie zastanawiają się, w jaki sposób będą one mogły je wykorzystać. Najczęstszą i najbardziej problematyczną parą obuwia stają się botki na platformie. Stanowią one swoiste połączenie sportowej elegancji i co więcej, zawsze świetnie się prezentują. Większość kobiet, choć nie jest do końca przekonanych z czym ten model obuwia nosić, to i tak decyduje się zaprosić botki do swojej szafy. Wobec tego, na jakie okazje takie buty się sprawdzą? 

Botki na platformie – na jesień czy na zimę? 

Zacznijmy od tego, że botki na platformie to buty, które mogą być dedykowane sezonowi jesiennemu, a także i zimowemu. Panie więc na samym początku muszą się zastanowić, do której pory roku bliżej jest ich botkom na platformie. Modele zimowe zwykle łatwo jest rozpoznać. Zawierają one- zwykle- dodatkowy wkład ocieplający, który zabezpieczy kobiece stopy przed wyjątkowo dużymi mrozami. Botki na platformie na sezon jesienny, analogicznie takiej dodatkowej warstwy nie będą zawierać. Tak naprawdę, zarówno na jesień jak i na zimę botki na platformie dają ogromne możliwości zestawiania ich i łączenia w obrębie różnorodnych stylizacji. 

Towarzysz dla sukienek 

W pierwszej kolejności możemy powiedzieć, że botki na platformie będą idealnym dodatkiem do „charakternych” stylizacji z sukienkami w roli głównej. Modele jesienne można bez problemu połączyć z grubymi rajstopami, zwiewną i nieco bardziej rozkloszowaną sukienką oraz czarną ramoneską. W takim zestawieniu, dzięki botkom na platformie, będzie można podkreślić nieco buntowniczy charakter całej stylizacji. Z kolei w sezonie zimowym nic nie stoi na przeszkodzie, by dopasować ten modele obuwia do grubej, swetrowej sukienki i puchowej kurtki. Dodatkowo, jeśli panie nie zapomną o wzorzystych rajstopach, to z pewnością przyciągną wiele spojrzeń nawet w najmroźniejsze dni. 

Botki na platformie a stylizacje casual 

Botki na platformie mogą się również świetnie sprawdzić jako dodatek do stylizacji casual. Mowa tu oczywiście o zestawieniu ich z tradycyjnymi jeansami oraz bomberką – w sezonie jesiennym, a także puchówką lub długim płaszczem w sezonie zimowym. Tak naprawdę botki na platformie dają nieograniczone możliwości kreowania oryginalnych i wyjątkowych stylizacji, które przyciągną spojrzenia. Wystarczy je jedynie odpowiednio dobrać pod względem kolorystycznym i cieszy się ich noszeniem.