Ślub i wesele to wyjątkowa uroczystość. Największe znaczenie ma ona dla panny i pana młodego, jednak również każdy z zaproszonych gości docenia powagę chwili. Z pewnością w takich momentach zarówno para młoda, jak i każdy z gości chce wyglądać idealnie. Jednym ze sposobów na taki perfekcyjny wygląd jest dobrze dobrany makijaż weselny. Jego najważniejszymi cechami powinien być piękny wygląd, jak nada on całej twarzy, a także trwałość, tak aby utrzymał się przez cały czas trwania uroczystości.

Makijaż ślubny – o czym pamiętać

W celu wykonania makijażu ślubnego możemy wybrać się do salonu kosmetycznego, postawić na pomoc przyjaciółki, która zna się na rzeczy lub wykonać go samodzielnie. To ostatnie rozwiązanie przeznaczone jest dla tych kobiet, które mają pewne pojęcie o doborze kosmetyków oraz kolorów do kształtu i koloru cery. Zanim jednak przystąpimy do nakładania makijażu jako takiego, musimy zadbać o odpowiednie przygotowanie skóry twarzy. W tym celu należy ją dokładnie oczyścić za pomocą umycia skóry twarzy, a następnie z użyciem przeznaczonych do tego kosmetyków, na przykład toniku. Kolejnym krokiem będzie nałożenie lekkiego kremu nawilżającego, który nada twarzy zdrowy wygląd. Po nałożeniu odpowiedniego dla naszej skóry kremu, możemy przystąpić do wykonania makijażu na wesele. Ten będzie różnił się w zależności od koloru włosów, cery, a także od wieku. Przyjrzyjmy się niektórym propozycjom.

Makijaż na wesele dla blondynek i brunetek

Pierwsza rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przy doborze makijażu na wesele to kolor włosów. W przypadku blondynek nie powinien on być zbyt mocny, gdyż taki kontrast z jasnym odcieniem cery oraz włosów nie będzie się prezentował zbyt dobrze. Lepiej postawić na lżejsze świetliste kolory, które podkreślą naturalny wygląd twarzy. Dobrym wyborem będą odcienie brązu, beżu, złota, a także różu. Lepiej unikać też czerwieni położonej na usta, a w zamian za to postawić na różową szminkę lub po prostu błyszczyk. Taki delikatny makijaż na wesele na pewno będzie prezentował się perfekcyjnie. W przypadku brunetek kwestia makijażu wygląda nieco inaczej. Mogą one pozwolić sobie na bardziej wyraziste kolory i odcienie. Dobrze sprawdzi się tutaj również brąz lub złoto, jednak dobrym wyborem w zależności od koloru oczu będzie także zieleń, miedź, czy odcienie szarości. Cienie do powiek w tych odcieniach idealnie podkreślą koloryt skóry brunetki oraz oprawę włosów. W przypadku szminki zasada jest taka, że przy mocniejszym makijażu oczy wybieramy bardziej delikatny makijaż ust – na przykład lekką szminkę w kolorze przygaszonej czerwieni lub błyszczyk.

Makijaż dobrany do koloru oczu

Każda z nas ma wyjątkowy kolor oczu, do którego będzie pasował inny makijaż. W przypadku kobiet o zielonych, czy niebieskich oczach należy dobrać inne odcienie, niż w przypadku kobiet o oczach brązowych lub piwnych. Warto zdawać sobie z tego sprawę, gdyż źle dobrane kolory, mogą zniweczyć całą naszą pracę nad perfekcyjnym makijażem na wesele. Jeśli chodzi o niebieskookie kobiety, zarówno w przypadku blondynek, jak i brunetek bardzo dobrze sprawdzą się odcienie miedziane. Jeśli posiadasz zielone oczy, to dobrym wyborem będzie kolor fioletowy, a także odcienie brązu. W przypadku kobiet o brązowych lub piwnych oczach, warto postawić na złoto, brąz, a w przypadku blondynek na odcienie zieleni.

Makijaż weselny odpowiedni do wieku

Warto mieć na uwadze, że makijaż na wesele powinien być dopasowany nie tylko do koloru włosów i oczu, ale również do wieku. Z pewnością zgodzimy się, że inny makijaż będzie pasował 20-latce, czy 30-latce, a inny osobie w wieku 40, 50, czy 60 lat. Przyjrzyjmy się więc tym kwestiom. W przypadku osób młodszych, możemy postawić na bardziej wyraziste odcienie i kolory, które będą przykuwały uwagę. Jeśli chodzi o makijaż na wesele dla 40-latki, czy 50-latki, lepiej będzie wybierać kolory bardziej stonowane, które jednak podkreślą walory twarzy. Dobrze jest także przykryć w miarę możliwości wszelkie niedoskonałości z pomocą dobrych kosmetyków. Poza tym, makijaż na wesele, może nieco przypominać makijaż wieczorowy, który używamy na inne ważne okazje i uroczystości.

Makijaż na wesele 2022 – najnowsze trendy

W trwającym obecnie sezonie ślubnym trendy są bardzo szerokie. Z jednej strony, stawiamy na tak zwany no make-up, czyli bardzo delikatny, naturalny makijaż. Nie znaczy to jednak, że do jego użycia nie trzeba potrzeba dużo czasu, czy odpowiednich kosmetyków. Aby uzyskać efekt naturalności nie stosujemy mocnych żywych kolorów, jednak delikatne podkreślenie naszej urody może wymagać również wiele wysiłku. Z drugiej strony, można zauważyć trend do stawiania na coś wyjątkowego, jednak nie wyzywającego ani ekstrawaganckiego. Jest to często makijaż dobrze dobrany nie tylko do twarzy, koloru oczy i włosów, ale także do kreacji weselnej. O ile w przypadku panny młodej kolory kreacji są neutralne, o tyle w przypadku zaproszonych gości, mogą one nieprzyjemnie kontrastować z sukienką, jeśli nie pomyślimy o tym zawczasu.

Najlepsze kosmetyki do makijażu weselnego

Bardzo ważną rzeczą w makijażu weselnym są używane kosmetyki. Jeśli chcemy uzyskać piękny, perfekcyjny efekt, który utrzyma się przez cały dzień i całą noc, musimy wybrać kosmetyki dobrej jakości. Zapewnią nam one trwały makijaż, a przy tym pomogą w uporaniu się z ewentualnymi niedoskonałościami pojawiającymi się nieraz na twarzy. Bardzo ważny jest tutaj nie tylko wybór tych najbardziej widocznych kosmetyków, takich jak cienie do powiek, czy tusz do rzęs i szminka lub błyszczyk. Dużą rolę odgrywa także to co mniej rzuca się w oczy, a więc odpowiednia baza i podkład, a także fixer, który utrwali cały makijaż i sprawi, że będziemy się dobrze bawić do białego rana.