Retinol jest pochodną witaminy A, co oznacza, że jest uważany za antyoksydant.

Uważa się, że antyoksydanty zapobiegają uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki, które mogą prowadzić do starzenia się komórek.

Retinol – zasady bezpieczeństwa

Nie należy stosować retinolu, jeśli masz wrażliwą skórę, jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Dawniej uważano, że retinol może spowodować pojawienie się wad wrodzonych u płodu. Dlatego w takich przypadkach najlepiej skontaktować się ze swoim lekarzem.

Ponieważ retinol sprawia, że skóra jest bardziej wrażliwa na światło słoneczne i zwiększa ryzyko poparzeń słonecznych, podczas stosowania retinolu należy codziennie nosić krem z filtrem. Wielu dermatologów zaleca stosowanie kremu z filtrem o szerokim spektrum SPF 30+, który chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB.

Retinol może poparzyć twoje oczy, jeśli dostanie się do nich. Jeśli tak się stanie, należy natychmiast przemyć oczy wodą i udać się do lekarza, jeśli widzenie jest niewyraźne lub występuje ból, lub pieczenie oczu. Więcej informacji o retinolu i branży beauty przeczytasz w portalu https://topbeauty.pl/.

Jeśli w ciągu pierwszych kilku tygodni stosowania retinoidu wystąpią podrażnienia lub suchość, należy ograniczyć jego stosowanie do czasu ustąpienia objawów (może to potrwać do sześciu tygodni). Należy również zrezygnować z samodzielnego nakładania retinoidu na twarz (lub ciało) przed snem za pomocą płatków kosmetycznych lub wacików — zamiast tego należy stosować go pod krem nawilżający w nocy, aby złagodzić podrażnienia lub łuszczenie się skóry.

Retinol to doskonały produkt do pielęgnacji skóry, który pomaga w leczeniu trądziku, uszkodzeń słonecznych i zmarszczek. Może on jednak sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej wrażliwa na działanie lasera. Dlatego zapytajmy specjalistę, kiedy musimy odstawić preparaty z retinolem i kiedy możemy do nich wrócić.