Chłodniejsze jesienne i zimowe dni to czas kiedy chętniej sięgamy po różne smakołyki. Potrzebujemy więcej energii chociażby na ogrzanie ciała, dlatego też jemy takiego rodzaju pożywienie, które zapewni nam tej energii jak najwięcej. W rezultacie może się okazać, że przybyło nam kilka dodatkowych kilogramów lub kilka centymetrów w obwodzie. Aby tego uniknąć warto poświęcić nieco czasu aby zaplanować zrównoważoną dietę, ale również plan treningowy, który nie pozwoli nam na zdobycie dodatkowych kilogramów, a jeśli już je mamy, pozwoli się ich pozbyć.

Jakie ćwiczenia na schudnięcie wybrać

Każda z nas ma inną figurę i tłuszczyk odkłada się nam w różnych partiach ciała. W związku z tym nie da się ustalić jednego indywidualnego planu treningowego, który byłby odpowiedni dla każdej osoby bez wyjątku. Musimy wziąć pod uwagę między innymi to na wyglądzie jakich partii ciała zależy nam najbardziej. Poza tym, musimy pamiętać, że porównywanie się z innymi nie jest najlepszym rozwiązaniem. Niektórzy mają tendencję do dość szybkiego przybierania na wadze, jednak równie szybko i łatwo pozbywają się dodatkowych kilogramów. Inni natomiast nie mają takiej łatwości w gubieniu kilogramów i porównując się z innymi mogą czuć się zniechęceni. Podstawą jest więc dobranie odpowiednich ćwiczeń odchudzających, które będą indywidualnie dopasowane. W tym celu warto skorzystać z pomocy trenera osobistego, jednak możemy ułożyć taki plan treningowy również samodzielnie. Zastanówmy się jakie ćwiczenia będą najlepsze na konkretne partie ciała.

ćwiczenia na odchudzanie

Ćwiczenia na odchudzanie brzucha

Jedną z partii ciała, na którą zwraca uwagę wiele z nas jest brzuch. Niejedna sylwetka wygląda w taki sposób, że dodatkowe kilogramy odkładają się głównie w tej partii ciała. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, z pewnością interesują Cię właśnie ćwiczenia odchudzające na brzuch. Do najpopularniejszych należą brzuszki, jednak opinie co do nich są bardzo różnorodne i nie ulega wątpliwości, że ten rodzaj ćwiczeń może dość mocno obciążać kręgosłup. Ciekawą alternatywą mogą być ćwiczenia na brzuch wykonywane bez maty, czyli na stojąco. Są one dość mocno zróżnicowane, a pozwalają na osiągnięcie podobnego efektu jak te z użyciem maty. Polegają między innymi na wymachach nóg przy jednocześnie napiętym brzuchu. Warto zresztą pamiętać o tym, aby brzuch był napięty na co dzień, niezależnie od czynności jaką akurat wykonujemy. Dzięki temu pracuje on niemal bez przerwy, a to przyczynia się do szybszego spalania zbędnych kilogramów. Warto również regularnie wykonywać tak zwaną deskę, która jest skutecznym ćwiczeniem odchudzającym nie tylko na brzuch, ale również na inne partie ciała i działa wzmacniająco także na różne partie mięśni.

Trening odchudzający na uda

Kolejną partią ciała, na którą skarży się wiele kobiet są uda. Tutaj oprócz odkładającego się na nich tłuszczyku dochodzą również rozstępy i cellulit, który towarzyszy niemal wszystkim kobietom po osiągnięciu pewnego wieku (ten może się różnić i jest indywidualny u każdej kobiety). Istnieje cały szereg ćwiczeń, które mogą ułatwić nam pozbycie się niechcianego tłuszczyku z ud, a także będą sprzyjać ich ujędrnieniu i wygładzeniu. Jednym z najskuteczniejszych, a zarazem najłatwiejszych i najbardziej znanych ćwiczeń odchudzających na uda są przysiady. Dużym plusem ich wykonywania jest fakt, że nie potrzebujemy do tego dodatkowego sprzętu, nawet maty. Warto wypróbować różne warianty przysiadów, takie jak chociażby przysiady w rozkroku, czy w zwolnionym tempie oraz przysiady z wyskokiem. Kolejne skuteczne ćwiczenie na mięśnie ud to leżenie na boku i unoszenie jednej z nóg. Poza tym, warto stosować wykroki i zakroki oraz nożyce. Jeśli nie sprawia nam przyjemności taki standardowy trening, możemy postawić również na taniec. Wiele jego form jest zarazem skutecznym ćwiczeniem ud, a zarazem bioder.

trening odchudzający

Ćwiczenia na szybkie schudnięcie – biodra

Odchudzanie się z bioder jest kwestią dość dyskusyjną, gdyż niejeden twierdzi, że wąska talia i nieco szersze biodra dodają kobiecie uroku. Jest to jednak kwestia gustu i mimo wszystko niejedna z pań decyduje się na trening bioder. Aby był skuteczny, warto postawić na takie ćwiczenia odchudzające, które sprawdzą się w przypadku każdej kobiety. Zaliczamy do nich chociażby wspomniany wyżej taniec. Jednym z najbardziej polecanych jest zumba, która pozwala nie tylko na zrzucenie tłuszczyku z bioder, ale również z ud, brzucha, a także innych partii ciała. Poza tym, zumba jest dobrym sposobem na rozruszanie ciała i wprawienie się w dobry nastrój. Kolejnym ćwiczeniem na odchudzenie bioder są przysiady, które angażują mięśnie bioder, a także wszelkie ćwiczenia związane z ruchem do boku, angażującym właśnie tę partię ciała.

Jak więc widzimy, wiele ćwiczeń odchudzających na brzuch, uda i biodra pokrywa się ze sobą, co może nam zapewnić skuteczny trening na wszystkie trzy partie ciała jednocześnie. Poza tym, wszystkie wspomniane ćwiczenia odchudzające bez problemu możemy wykonywać w domu, a do niektórych z nich nie potrzebujemy nawet maty.