Jeśli szukasz sprawdzonego rozwiązania do przenoszenia dużej ilości danych, to dyski zewnętrzne Samsung T9 mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Oferują wysokie prędkości sekwencyjnego odczytu i zapisu danych. Dyski T9 są kompatybilne z wieloma urządzeniami, a ich konstrukcja jest wytrzymała i zarazem lekka.

Dyski zewnętrzne o ogromnej wydajności

Samsung T9 to seria dysków wyróżniających się wysoką wydajnością działania. Oferują prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu danych sięgającą do 2000 MB/s. Producent wyposażył zewnętrzny dysk w interfejs USB 3.2 Gen 2×2 oraz protokół NVMe™ – co przekłada się na imponującą szybkość działania. Plik o rozmiarze 2 GB możesz przesłać w zaledwie około jedną sekundę*.

* Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro

Zewnętrzny dysk twardy – 1TB, 2TB lub 4TB do wyboru

Dostosuj zewnętrzny dysk do swoich potrzeb. Samsung T9 jest dostępny w wersji 1TB, 2TB lub 4TB**. Pierwsza opcja jest przeznaczona dla użytkowników przechowujących mniejsze ilości danych. Sprawdzi się do pracy biurowej czy okazyjnego zgrywania filmów i muzyki. Jeśli potrzebujesz więcej przestrzeni, sięgnij po model o pojemności 2TB** – przeniesiesz dwa razy więcej danych.

Uwagę najbardziej wymagających użytkowników mogą przyciągnąć dyski zewnętrzne o pojemności 4TB**. Sprawdzą się do pracy nad projektami filmowymi lub graficznymi oraz do tworzenia biblioteki filmów lub gier.

** 1 GB = 1.000.000.000 bajtów, 1 TB = 1.000.000.000 000.bajtów. Komputer może pokazywać niższą pojemność ze względu na zastosowanie innego standardu pomiaru.

Zewnętrzny dysk o wytrzymałej konstrukcji

Bez względu na pojemność nośnika, dysk Samsung T9 został wyposażony w wytrzymałą obudowę, która została pokryta kropkowaną powłoką antypoślizgową. To sprawia, że urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni. Konstrukcja dysku chroni Twoje dane także przed skutkami ewentualnych wstrząsów i upadków, nawet z wysokości do 3 metrów***. Ponadto, każdy wariant modelu T9 został objęty 5-letnią ograniczoną gwarancją****.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*** Na podstawie wewnętrznego testu udaru podczas swobodnego upadku w kontrolowanych warunkach. Odporność na upadek może różnić się w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania oraz od podłoża, na które następuje upadek.

**** Więcej informacji o gwarancji na stronie https://semiconductor.samsung.com/consumer-storage/support/warranty