Przeszczepy włosów cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ taki zabieg pozwala całkowicie zniwelować skutki przedwczesnego łysienia. W efekcie włosy szybko odrosną, a klient odzyska dawny wygląd, co korzystnie wpłynie na jego samopoczucie. Obecnie klienci mogą zdecydować się na przeszczep włosów FUE, czyli innowacyjną metodę, która nie pozostawia blizn. A jak w praktyce wygląda taki zabieg i kto może z niego skorzystać?

Na czym polega przeszczep włosów FUE?

Przeszczep włosów FUE (z ang. Follicular Unit Extraction) to nowoczesna metoda, dzięki której można uzyskać zadowalające efekty bez konieczności użycia skalpela. Wspomniana technika polega na pobraniu odpowiedniej ilości mieszków włosowych specjalnym urządzeniem o średnicy poniżej milimetra. W tym celu lekarz delikatnie nacina skórę wokół jednostek mieszkowych, uwzględniając kierunek ich wzrostu, a następnie ręcznie je wyciąga i umieszcza w strefie biorczej. Tak przeprowadzony przeszczep FUE nie pozostawia po sobie blizn ani otwartych ran, a w miejscu pobrania materiału powstają jedynie niewielkie i bezbolesne strupki.

Kto może skorzystać z przeszczepu włosów metodą FUE?

Wysoka skuteczność i możliwość uzyskania spektakularnych rezultatów sprawiają, że przeszczepy włosów FUE są polecane wszystkim kobietom i mężczyznom, którzy borykają się z łysieniem androgenowym lub łysieniem pourazowym. Zabieg ten może być również pomocny w walce z łysieniem zapalnym w stanie remisji lub bliznami, które występują w miejscach, gdzie powinny znajdować się włosy. Z przeszczepu włosów FUE mogą też skorzystać osoby, które chcą dokonać korekty zarostu, brwi lub owłosienia w okolicy łonowej. Natomiast przeciwwskazaniem do zabiegu jest łysienie plackowate, ciąża, okres karmienia piersią oraz stosowanie leków przeciwkrzepliwych i niektóre choroby.

Przeszczep włosów FUE – dlaczego warto?

Innowacyjny przeszczep włosów FUE wykonany przez doświadczonego lekarza pozwala wiernie odtworzyć umiejscowienie i gęstość włosów na głowie lub w innym wybranym miejscu. Metoda ta jest bardzo pracochłonna i wymaga od lekarza ogromnej cierpliwości, delikatności oraz skupienia. Wszystko po to, aby uzyskać doskonały efekt, który zadowoli pacjenta i znacząco poprawi komfort jego życie.

Przeszczep włosów FUE to najlepsza z obecnie dostępnych na rynku metod, dzięki której klient nie musi się martwić ściąganiem szwów czy nieestetycznie wyglądającymi bliznami. Pierwsze rezultaty powinny być widoczne już po 3-4 miesiącach od wykonania zabiegu. Prawidłowo przeprowadzony przeszczep włosów FUE może raz na zawsze rozwiązać problem z niewystarczającą ilością lub gęstością owłosienia.