Na specjalną okazję proponujemy makijaż z mocno podkreślonymi oczami.

Metaliczne, połyskujące złotem cienie to hit, który pozwoli ci – dosłownie – zabłysnąć w karnawale. Makijaż ten jest uniwersalny sprawdzi się u pań z różnymi typami urody i karnacji. Złoty makijaż można również w łatwy sposób dostosować do wieku. Dla pań dojrzałych wystarczy po prostu zrobić delikat kreskę i mniej wyrazisty obrys oka. Zanim przystąpisz do malowania, nałóż krem pod oczy i nawilżający na twarz.

Gdy się dobrze wchłoną, zaaplikuj bazę (dobierz ją do typu cery: do tłustej lub mieszanej – matującą, do suchej lub normalnej – nawilżającą), Potem nałóż podkład, a w okolice oczu i skrzydełek nosa wklep korektor rozświetlający. Na szczyty kości policzkowych nałóż rozświetlacz w kremie. a pod kości policzkowe (by je uwypuklić) – sztyft modelujący. Rozetrzyj go. Potem przypudruj skórę i rozpocznij makijaż oczu. Gdy go już zrobisz, miękkim pędzlem muśnij policzki różem. Na koniec pomaluj usta matową czerwoną pomadki. Matowe szminki w mocnych barwach (czerwonym, fioletowym) to absolutny must have tego sezonu!

Na powielą zaaplikuj bazę pod cienie. Odczekaj, aż się wchłonie, potem na całą ruchomą nałóż cień w metalicznym odcieniu brązu. Poniżej załamania powieki delikatnie go rozetrzyj tak by znikła widoczna granica między cieniem, a skórą.

Czarną, wodoodporną kredką narysuj kreskę na górnej powiece – na linii rzęs. Przeciągnij ją lekko poza zewnętrzny kącik kierując się ku górze (tzw. kocie oko) i delikatnie ją rozetrzyj. Linię dolnej powieki (wewnątrz i na zewnątrz) zaznacz czarną wodoodporną kredką i też ją lekko rozetrzyj. Na środek górnej powieki nałóż złocisty pigment w takiej ilości, by był wyraźnie widoczny. Następnie możesz mocno wytuszować rzęsy wodoodporną maskarą lub – nim to zrobisz – przejść do kroku 4. Opcjonalnie.

By dodać wyrazistości spojrzeniu, na górnej powiece, między rzęsami przyklej kępki sztucznych włosków (krótsze bliżej wewnętrznego kącika, dłuższe – przy zewnętrznym). Każdą kępkę chwyć w pęsetę, przyłóż do powieki między rzęsami i odczekaj, by klej wysechł. Potem wytuszuj rzęsy.