Do wakacji pozostało nam już bardzo niewiele czasu. Tak naprawdę to tylko miesiąc na to, aby zrzucić ewentualne nadprogramowe kilogramy. Wiele z nas zyskało je w czasie zimy, kiedy to siedząc w domu, częściej zaglądaliśmy do lodówki. Teraz, myślimy z lekkim przerażeniem o tym, że lato i wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a my jeszcze nie zadbaliśmy o swój wygląd. Mimo, że nie dokonamy już żadnych drastycznych zmian, to jednak nie jest jeszcze za późno na zrzucenie nawet kilku kilogramów. Przyjrzyjmy się kilku sprawdzonym metodom, które mogą okazać się pomocne. Ułatwi nam to wybór odpowiedniej metody dla siebie.

Mniej jedzenia, więcej ruchu

Pierwsza rada jest chyba powszechnie znana, jednak nie zaszkodzi powiedzieć o niej jeszcze raz. Chodzi o ograniczenia ilości spożywanych kalorii. Najłatwiej zrobimy to unikając fast-foodów oraz słodyczy. To właśnie one zawierają najwięcej pustych kalorii, które nie tylko nie są potrzebne naszemu organizmowi, ale wręcz przeciwnie – jeszcze mu szkodzą. Dlatego też warto ograniczyć ich spożywanie, a najlepiej całkowicie z nich zrezygnować. Poza tym, warto przyjrzeć się ilości kalorii spożywanych na co dzień i w miarę potrzeby nieco ją zredukować. Kolejny krok to więcej ruchu. Jeżeli do tej pory nie wykonywaliśmy żadnej aktywności fizycznej, warto to zmienić i zacząć ćwiczyć.

Co jeszcze może pomóc

Poza odpowiednio dobrana dietą oraz ćwiczeniami, możemy pokusić się o kilka innych sposobów na odchudzanie. W tym celu pomocne mogą być suplementy wspomagające odchudzanie. Należy jednak unikać niesprawdzonych preparatów pochodzących z nieznanych źródeł. Mogą one obiecywać zrzucenie kilku kilogramów w miesiąc, jednak może się to fatalnie odbić na naszym zdrowiu. Poza tym możemy postawić na głodówkę leczniczą. Jest ona nie tylko dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy szybko schudnąć, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Ważne jednak aby podejść do niej z głową i zaraz po jej zakończeniu nie rzucić się na niezdrowe jedzenie.