Ciepłe dni mają to do siebie, że wielu z nas je nieco mniej. Z drugiej strony, przyjmujemy więcej różnorodnych płynów. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo pozytywne zjawisko. Musimy jednak mieć świadomość, że rezygnacja z jedzenia pewnych potraw, czy też picie wszystkiego co popadnie może mieć bardzo negatywny wpływ na nasz organizm. Dlatego też warto podejmować świadome wysiłki w celu utrzymania zdrowej diety. Nie powinno to być zbyt trudne, gdyż latem mamy najłatwiejszy dostęp do wielu świeżych produktów.

Co jeść latem

Ogólnie rzecz biorąc zawsze, nie tylko latem, nasza dieta powinna w dużej mierze składać się ze świeżych warzyw, a także owoców. Jednak to właśnie teraz mamy łatwiejszy dostęp do tych produktów. Wystarczy, że wybierzemy się na lokalny targ lub rynek, a z pewnością znajdziemy wiele stoisk ze świeżymi warzywami. Co więcej, niektórzy hodowcy warzyw prowadzą swoje własne sklepiki na targach i sprzedają warzywa swojej produkcji. Dzięki temu mamy większą pewność, że warzywa które do nas trafią będą naprawdę świeże. Jeśli chodzi o owoce, warto spożywać je latem, jednak w mniejszych ilościach niż warzywa, gdyż zawierają one sporo cukru. Nie jest jednak prawdą, że powinniśmy całkowicie wyeliminować ze swojej diety owoce.

Co pić latem

Kolejną kwestią jest ugaszenie pragnienia. Latem jest to szczególnie istotne, gdyż bez odpowiedniej ilości płynów bardzo łatwo o odwodnienie organizmu. Szczególnie jeśli zdobywamy się na jakiś wysiłek fizyczny, czyli różne ćwiczenia, wspinaczka górka oraz inne formy sportu, uzupełnianie płynów jest bardzo ważne. Najlepiej pić wodę, gdyż to właśnie ona wpływa na organizm bardzo pozytywnie i ma znaczenie w zachodzących w nim procesach. Wychodząc z domu zawsze warto mieć ze sobą półlitrową butelkę wody niegazowanej, którą najlepiej ugasimy pragnienie. Należy unikać natomiast wszelkich napojów gazowanych, szczególnie tych słodkich. Chociaż niejednej osobie smakują one dużo bardziej niż woda, to jednak nie są one tak pożyteczne dla naszego organizmu, a spożywane w dużych ilościach mogą być nawet bardzo szkodliwe.