Lato jest porą roku, kiedy chcemy czuć się lekko i zwiewnie. Może nam w tym pomóc zarówno odpowiednio dobrany ubiór, jak i makijaż. Ten ostatni powinien być na tyle delikatny, żeby ładnie i naturalnie komponował się ze wszystkimi stylizacjami. Warto w tej kwestii pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam stworzyć właśnie taki makijaż. Poza tym, warto wziąć pod uwagę kolory modne w tym roku. Latem będą to z reguły delikatne, pastelowe kolory, które podkreślą nasze naturalne piękno.

Czym się kierować przy wyborze makijażu

Czasami da się zauważyć, że niektóre kobiety nakładają bardzo dużo podkładu, który z czasem zaczyna rozpływać się na słońcu. Wygląda to bardzo nieestetycznie i może powodować, że na twarzy zaczną powstawać zacieki. Dlatego warto używać minimalnych ilości podkładu czy bazy lub wybierać produkty wysokiej jakości przeznaczone specjalnie na lato. Kolejnym elementem będzie tusz do rzęs. Jeśli wybieramy się na plażę czy spędzamy czas na basenie przyhotelowym, warto postawić na tusz wodoodporny, który utrzyma się nawet jeśli ktoś ochlapie nas wodą lub jeśli przez przypadek zanurzymy twarz w wodzie. Jeśli chodzi o codzienne wyjścia, warto dodać jeszcze cień do powiek oraz delikatną szminkę lub błyszczyk.

Jakie kolory wybierać

Wyjście do pracy, na spacer, czy wyjazd na weekend, to czas kiedy możemy postawić na te dwa dodatkowe elementy. Jeśli chodzi o cień do powiek, możemy wybierać całą gamę kolorów. Na lato najlepiej wybierać kolory delikatne, lekko widoczne lub bardziej rzucające się w oczy kolory pastelowe, takie jak żółty, różowy, błękitny czy zielony. Z odpowiednio dobranymi stylizacjami będzie to wyglądać bardzo ładnie i letnio. Jeśli zaś chodzi o szminkę, dobrym wyborem na lato będzie delikatny róż, czy też nieco bardziej wyrazista czerwień, jednak ta druga jedynie w określonych stylizacjach. Możemy też postawić na błyszczyk o delikatnym kolorze lub z delikatnymi drobinkami brokatu.