Makijaż towarzyszy nam na co dzień, jednak jego wykonanie i odcienie są bardzo zależne od okazji. Z reguły przyjmuje się, że do pracy czy do szkoły wykonujemy bardziej delikatny makijaż, który będzie wyglądał naturalnie. Jeśli zaś chodzi o bardziej wyjątkowe okazje, możemy pokusić się o coś bardziej rzucającego się w oczy. Do okazji takich będą należały różnego rodzaju imprezy, zarówno rodzinne, jak i firmowe, a także wydarzenia takie jak rocznice ślubu, czy inne podobne wyjścia. Oczywiście są to tylko niektóre z okoliczności, ale same najlepiej ocenimy kiedy odświętny makijaż będzie na miejscu. Teraz zastanówmy się raczej nad tym jak on powinien wyglądać wiosną. Zobaczmy jakie kolory będą najbardziej odpowiednie.

Podstawy makijażu

Na makijaż składa się wykonanie całego szeregu czynności. Podstawową i pierwszą z nich jest dokładne oczyszczenie twarzy przeznaczonymi do tego preparatami, a także ewentualne nałożenie kremu jeśli taki używamy. Trzeba to zrobić na dłuższy czas przed nałożeniem makijażu, tak aby krem zdążył się całkowicie wchłonąć. Kiedy ta część jest już za nami, możemy przystąpić do nakładania podkładu, a więc bazy pod nasz makijaż. Następnie możemy dobrać odpowiedni puder, czy róż, który podkreśli odpowiednie detale na naszej twarzy. Wiosna to pora roku, która sprzyja jej rozświetleniu, nie musimy się więc bać nałożyć nieco więcej koloru, tak aby twarz nabrała pięknego zdrowego wyglądu. Do tego odpowiednia szminka i połowa sukcesu osiągnięta.

Jak podkreślić oczy

Do wykonania pozostał nam jeszcze makijaż oczu. To właśnie oczy mogą przykuć spojrzenie niejednej osoby, dlatego warto zadbać o ich podkreślenie. Na wiosnę nada się bardzo wiele różnorodnych kolorów, jednak musimy uważnie dobierać takie, które będą pasowały do naszej cery oraz karnacji. Ciekawą propozycją są kolory pastelowe, kwiatowe, dobrze komponujące się z budzącą się do życia przyrodą. Możemy więc postawić na delikatniejsze lub bardziej wyraziste odcieni zieleni. Ładnie wyglądały będą również odcienie kwiatowe, a więc żółty, fioletowy, niebieski, czy różowy. Każda z nas musi przy tym samodzielnie zdecydować o ich intensywności.