Żyjemy w szybkich i stresujących czasach. Chcemy być jak najlepszymi pracownikami, partnerami, dodatkowo ciąży nad nami presja świetnej sylwetki, rozwoju i szczęścia. Nic dziwnego, że czasami nie dajemy rady, a życie wydaje się stresujące. Na szczęście jest kilka prostych sposobów, dzięki którym możemy w prosty sposób wyeliminować stres z naszego życia lub po prostu nauczyć się sobie z nim radzić!

Gorąca kąpiel

To prosty sposób, o którym często zapominamy. Nie ma nic bardziej odprężającego niż długa i pachnąca kąpiel po ciężkim dniu. Woda wpływa kojąco na nasze ciało i mięśnie, które często pod wpływem stresu mimowolnie spinamy. Możemy dodać do kąpieli kilka kropel olejków eterycznych i zanurzyć się w domowej aromaterapii.

Joga

Joga robi furorę w zachodnim świecie. Nic dziwnego. Z pozoru proste ćwiczenia, które wpływają zbawiennie nie tylko na ciało, ale i umysł – brzmi jak antidotum na życie w ciągłym pędzie. Warto wybrać się na zajęcia do szkoły jogi lub, gdy nie mamy takiej możliwości, skorzystać z darmowych filmów, które znajdziemy bez problemu w internecie. Już 15 minut jogi dziennie może pomóc nam radzić sobie ze stresem i spojrzeć na problemy z innej perspektywy!

Zdrowe jedzenie

Każdy wie, że czasami nie da się odżywiać zdrowo, ale powinniśmy włączyć do naszego jadłospisu warzywa i owoce, dzięki czemu wzmocnimy swój organizm. A zdrowe ciało radzi sobie ze stresem lepiej, niż chore. Warto też zrobić sobie podstawowe badania, bo być może cierpimy na niedobory, np. niedobór magnezu może przyczyniać się do nadmiernego stresu.

Czas z rodziną i przyjaciółmi

Wartościowy czas z bliskimi osobami pozwala nam się zregenerować psychicznie. Warto czasami odłożyć telefony i tablety, wyłączyć telewizor i spędzić z naszymi przyjaciółmi i rodziną wartościowy czas. Może planszówki albo wycieczka w góry? To zależy, co lubicie razem robić, ale z pewnością kilka godzin w tygodniu z bliskimi pozwala zapomnieć nam o problemach!

A jakie są Wasze sposoby na radzenie sobie ze stresem?