Każda kobieta, niezależnie od tego, w jakim jest wieku, to dba o swój wygląd. Wiele kobiet również wybiera różnego rodzaju kosmetyki czy też zabiegi kosmetyczne, dzięki którym mogą nieco opóźnić oznaki starzenia się skóry. Świetnym rozwiązaniem na pozbycie się zmarszczek jest dermatologia kosmetyczna. Dobrze jest zatem poznać bliżej, na czym polega ten zabieg i czy można wykonywać ten zabieg w domu, czy trzeba udać się bezpośrednio do kosmetyczki.

Czym jest dermatologia kosmetyczna?

Dermatologia estetyczna to dziedzina dermatologii, która polega na poprawianiu wyglądu i dbaniu, by na swojej skórze nie było widać żadnych oznak starzenia się takich jak zmarszczki. Można również dzięki temu zabiegowi wymodelować usta czy też dokonać korekty oka. Warto też dodać, że popularne jest również korzystanie z kwasu hialuronowego, który jest stosowany do wypełniania i usuwania zmarszczek. Dobrze jest wspomnieć, że kwas hialuronowy działa tak, że może:

  • wygładzić czoło,
  • powiększyć objętość warg,
  • dokonać drobnej korekty nosa i brody,
  • dokonać korekty opadających ust,
  • wygładzić zmarszczki na dekolcie, szyi oraz dłoni.

Dlatego też kobiety mogą poprawić swój wygląd w różnych miejscach swojego ciała, w zależności od tego, na czym im najbardziej zależy.

Kto może zrobić taki zabieg i jak on przebiega?

Dermatologia kosmetyczna wykonywana jest w specjalistycznych klinikach (np. https://esteticon.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/kwas-hialuronowy-wypelnianie-zmarszczek) i może taki zabieg wykonać tylko lekarz. Wówczas mamy pewność, że wszystko jest dokładnie wymierzone i jest przeprowadzone w takich warunkach, w których pacjentka może czuć się bezpiecznie. Należy mieć na uwadze to, iż pacjentka przed samym zabiegiem musi mieć nałożony specjalny krem około 30-60 minut przed wykonaniem zabiegu. Krem ten jest znieczulający, dzięki czemu w trakcie samego zabiegu nie czuć bólu. Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy jest podawany najczęściej za pomocą ampułkostrzykawki, którą lekarz wbija w skórę przy pomocy cienkiej igiełki. Tym sposobem ból, który może odczuwać pacjentka, jest maksymalnie zminimalizowany.

Dobrze jest też pamiętać, by przed wykonaniem tego zabiegu poinformować lekarza o wszystkich chorobach towarzyszących czy też to, czy pacjentka jest uczulona na jakiś składnik znieczulający. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu można uniknąć późniejszych nieprzyjemności, które mogą nawet zagrozić życiu pacjentki. Warto dodać, że przeciwwskazaniami do tego zabiegu są między innymi ciąża, kamienie piersią, choroby autoimmunologiczne. Gdy chce się utrzymać efekt na dłużej, to dobrze jest powtórzyć zabieg po mniej więcej sześciu miesiącach.