Makijaż jest dla większości kobiet ważną częścią wyglądu. Bez niego wiele z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na jakąś uroczystość, czy też po prostu do pracy bądź na spotkanie z przyjaciółmi, chcemy prezentować się jak najlepiej. Wiele kobiet wie jak stworzyć makijaż, który będzie prezentował się bardzo ładnie i będzie pasował do ich typu urody. Nie każda jednak wie w jaki sposób sprawić, żeby makijaż był trwały i utrzymał się na twarzy cały dzień lub całą noc. Zastanówmy się nad kilkoma sprawdzonymi sposobami.

Jak zrobić trwały makijaż

Trwałość naszego makijażu w dużym stopniu będzie zależeć od dobrze dobranych kosmetyków. Im lepsza marka, tym większą pewność możemy mieć, że wszystkie zastosowane kosmetyki utrzymają się bardzo długo. Trzeba się jednak liczyć z faktem, że za najlepszej jakości kosmetyki do makijażu będziemy musiały sporo zapłacić. Czy produkty znanych marek faktycznie są warte swojej ceny? Wiele kobiet uważa, że na co dzień wystarczą dobre kosmetyki, ale nie te z najwyższej półki. Nawet te w dość przystępnych cenach pozwalają bowiem na stworzenie trwałego makijażu. Jeżeli jednak zależy nam na stworzeniu takiego makijażu, który utrzyma się przez cały dzień i całą noc, najlepiej będzie postawić na kosmetyki z wyższej półki. Przydadzą się one chociażby na wesele, kiedy to chcemy prezentować się dobrze od początku uroczystości, aż do późnych godzin nocnych, kiedy ciągle jeszcze trwa zabawa. Z drugiej strony, nie każdy może lub chce wydawać duże kwoty na kosmetyki do makijażu. W takim wypadku trwały makijaż można osiągnąć przez zastosowanie tych samych lub podobnych kosmetyków co na co dzień i ich ewentualne poprawienie podczas uroczystości, czy w przerwie w pracy. Pomocne będzie też wypróbowanie poniższych metod.

trwały makijaż

Oczyszczenie i nawilżenie twarzy przed nałożeniem makijażu

Jednym z podstawowych warunków, aby makijaż utrzymywał się długo na twarzy jest jej odpowiednie przygotowanie. Musimy ją dokładnie oczyścić za pomocą odpowiednich kosmetyków, na przykład za pomocą płynu micelarnego, oleju do demakijażu lub innego kosmetyku, który ma działanie oczyszczające. Jest to szczególnie ważne, jeśli na twarzy pozostały jeszcze resztki poprzedniego makijażu. Na tak oczyszczoną twarz należy następnie nałożyć delikatny krem nawilżający. Odpowiednio oczyszczona i nawilżona skóra twarzy sprawi, że makijaż będzie trzymał się zdecydowanie dłużej niż bez wykonania tych czynności. Jeżeli te dwa kroki mamy już za sobą możemy przejść do nakładania kolejnych kosmetyków.

Trwały podkład do twarzy

Jedna z najważniejszych części naszego makijażu to podkład, który ma się utrzymać przez cały dzień. Aby faktycznie tak było warto jeszcze przed jego nałożeniem użyć odpowiedniej bazy. Najlepiej, aby była ona dość lekka i niewidoczna. Zasadą jest tutaj nałożenie jak najmniejszej ilości kosmetyku. Jako bazy możemy też użyć naturalnych produktów, na przykład żelu aloesowego, na którym podkład będzie się doskonale utrzymywał, a skóra będzie dodatkowo nawilżona. Po nałożeniu bazy, możemy przystąpić do nakładania podkładu. Dobry podkład to taki, który będzie wyglądał naturalnie na naszej skórze. Dlatego też musimy dobrze dobrać jego kolorystykę oraz zastanowić się jakiemu celowi ma służyć. Zazwyczaj najbardziej trwałe są podkłady matujące, jednak są one też dość obciążające. Dlatego też wiele kobiet preferuje podkłady rozświetlające i nawilżające, które mimo swojej nieco mniejszej trwałości są zdecydowanie lżejsze. Podkład należy nakładać ruchem stemplującym, a nie rozsmarowywać go na twarzy. Dzięki temu osiągniemy lepsze efekt, a sam sposób aplikacji zapewni nam rezultat w postaci bardziej trwałego makijażu.

trwały podkład

Puder, a trwałość makijażu

Kolejny element, który bardzo przyda się przy tworzeniu trwałego makijażu to puder. Jest on swego rodzaju utrwalaczem dla podkładu i sprawia, że się on nie ściera ani nie przesuwa po całej twarzy. W przypadku pudru również bardzo ważny jest nie tylko rodzaj kosmetyku, ale również sposób jego nakładania. Wiele kobiet poleca zastosowanie sypkiego pudru i wklepywanie go w skórę twarzy lekko zwilżonym pędzelkiem. Należy to zrobić w taki sposób, aby puder jak najlepiej zlał się z podkładem i aby różnica pomiędzy nimi nie była widoczna. Można również zastosować tak zwany puder transparentny, który nie zmienia odcienia ani struktury podkładu, a jedynie sprawia, że jest on jeszcze trwalszy. Trzeba przy tym pamiętać, że nie każdy puder będzie odpowiedni do danego typu cery, dlatego też warto się dobrze zastanowić przed jego wyborem.

Jak wykonać trwały makijaż – mgiełka utrwalająca

Kiedy makijaż jest już nałożony, warto zastosować mgiełkę utrwalającą nazywaną zamiennie fixerem. Tego rodzaju kosmetyki bez większych problemów kupimy w każdej drogerii. Zapewni nam on jeszcze większą trwałość makijażu, wydłużoną nawet o kilka godzin. Aby faktycznie uzyskać taki efekt, należy odpowiednio użyć ten kosmetyk. Mgiełkę utrwalającą należy rozprowadzić na twarzy rozpylając ją równomiernie w odległości około 30 centymetrów od twarzy. Nie musimy używać dużej ilości sprayu, wręcz nie jest to wskazane. Po jego aplikacji należy poczekać na wyschnięcie. Tak stworzony makijaż powinien utrzymać się przez wiele godzin bez konieczności jego poprawy.